Ödeme – Teslimat – İade Şartları

Size özel olarak üretilen baskılı ürünler, cayma hakkı bulunmayan ürünler listesindedir.

1) WhatsApp müşteri destek hattımız üzerinden Banka Havalesi veya EFT yaparak
İş Bankası – Fınansbank – Yapı Kredi – Kuveyttürk – Ziraat Bankası hesaplarımıza havale/eft (TL) yapabilirsiniz.

2) Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile
Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da anlaşmalı banka kartlarına vade farkı ile online taksit imkânlarımızdan yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir. Muhtemel sipariş iptali veya stok sorunları nedeniyle sipariş iptallerinde kredi kartınıza para iadesi ilgili bankanın iade süreci içerisinde gerçekleşir. İptal işlemlerinde iade işlemini azami 3 iş günü içerisinde ivedilikle yapacaktır.

3) Sipariş Bedeli İadesi
Siparişlerinizin olası sebeplerle iptali durumunda; sipariş edilen ürün baskılı bir ürün değil ise tüm ücreti azami 15 iş günü içerisinde ürün bedelini hesabınıza ve/veya kredi kartınıza iade eder. Ancak, üründe özel baskı ve SATICI kaynaklı sorunlar olmadığı takdirde, gerekli masraflar kesilerek ücret iadesi gerçekleştirilebilir.

  • Vermiş olduğunuz her sipariş için, sizin bilgilerinize göre hazırlanmış baskı şablonu size mail atılır ve onay beklenir.
  • Siparişinize baskı onayı verdikten sonra sipariş iptali mümkün değildir. Bu noktadan sonra iptali talep edilen siparişler için, baskı masrafı, kalıp ücreti vb. giderler sipariş sahibinden tahsil edilerek ücret iadesi gerçekleştirilir.
  • Sipariş iptalini halinde ürün bedelinin iadesi 15 iş günü içerisinde ödemenin yapıldığı hesaba yapılır.
  • Kredi kartı ödemesi için bu süre ilgili bankaya bağlı olarak 2 ile 7 iş günü arasında değişmektedir.

4) Teslimat
Satışını yaptığımız ürünlerin tümü imalata dayalı olsa da sipariş etmiş olduğunuz ürünleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim etmeye gayret ediyoruz. Temini zaman alan ürünler için kargo teslim süresi ürün detayında belirtildiği gibi minimum 3 iş günüdür. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir.

Ücretsiz kargo kampanyalarımızdan yararlanan müşterilerimiz sadece 1 adet adres için bu kampanyadan yararlanma hakkına sahiptir.

Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. İstanbul Kartal merkezli şirketimizden ürünler Yurtiçi Kargo firmasıyla gönderilecektir. Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 5 (beş) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Stok yada imalat problemleri olması durumunda tarafınıza bilgi verilerek süre uzatılabilir yada isteğiniz doğrultusunda siparişiniz iptal edilebilir. Ancak özel baskılı ürünlerde iptal hakkı tek taraflı mümkün değildir.

Kargo personeli teslimat adresine bir kez gitmektedir. Firmamıza iletilen teslimat adresinin yanlış/eksik oluşu, teslimat adresinde bulunmama vb. sebeplerle teslim edilemeyen kargo, ilgili şubede 3 iş günü bekletilir. Bu süreçte kargonuzu şubeden teslim almanız gerekir. Şubeden teslim alınmayan kargo tarafımıza geri gönderilmektedir. Bu durumda kargo, müşteri ile irtibata geçip taşıma ücreti alıcıdan olmak üzere tekrar gönderilir.

Kargolar hafta sonları ve resmi tatillerde dağıtım yapmamaktadırlar. İstisnai durumlarda olmaktadır. Kargoda yaşanabilecek aksaklık ve gecikmelerden firmamız sorumlu tutulamaz.

5) Ödeme Takibi
Söz konusu sistem herhangi bir sorun nedeni ile işlemi gerçekleştiremiyorsa ödeme sayfası sonucunda ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir.
Belirtilen adreste herhangi bir hata durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır. (Kargo firması tarafından)
Ziyaretçimiz tarafından belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben gönderilen otomatik e-posta ile teyit edilmektedir.
Teslimatın gerçekleşmesi konusunda müşteri kadar kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya karşı da sorumluluğumuz söz konusudur.

Lütfen dikkat ediniz!
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar olduğunu düşünüyorsanız kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.
Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmektedir.
Ürün hasarlı ise: Hazırlamış olduğunuz tutanağı en kısa zamanda info@martanplastik.com mail adresine bildiriniz.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde paketinizle ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda üretimin tekrarlanması mümkün olabilecektir.

6) Satışını yaptığımız ürünlerin tamamı imalata dayalı ve üretimi gerçekleştirildikten sonra iade durumlarında tekrardan satışı yapılamayacak ürünlerdir. Bu sebeple sipariş iptali ancak imalat öncesi gerçekleştirilebilmektedir. İmalat sonrası yapılacak iptal talepleri geçersiz olacaktır. Fakat ALICI ısrarla iade talep ediyor ise yukarıda belirttiğimiz gibi tüm masraflar kesilerek ücret iadesi yapılacaktır.

WhatsApp ve Web Sitemiz üzerinden verilecek tüm siparişler için tüm sözleşmelerimiz kabul edilmiş sayılacaktır.

Firma Ünvanı: Martan Plastik San. İç ve Dış Tic.Ltd.Şti
Adres: İstasyon Mah. Yarış Çıkmazı Sk. No:1 329-330
İSTİM SANAYİ SİTESİ  Tuzla | İstanbul | TÜRKİYE
Eposta: info@martanplastik.com
Tel: +90  216 759 50 22